Pitsiturnauksen kuvakoosteet
Jääkiekkokausi pyörähti käyntiin perjantaina Pitsiturnauksen muodossa.
Lue lisääJääkiekkokausi pyörähti käyntiin perjantaina Pitsiturnauksen muodossa.
Lue lisääKeskushyökkääjä Harri Forsten tekee paluun Salibandyliigaan ja pukee ylleen Viikinki-paidan yhden kauden jäähdyttelyn jälkeen.
Lue lisääJokerit on hankkinut Joonas Järvisen KHL-oikeudet HK Sotshilta. Puolustaja pelasi viime kaudella venäläisseurassa.
Lue lisääMiesten Superpesiksen lyöjä- ja tehotilastojen kärkipäässä on nähty alkukaudesta yllätysnimiä tuttujen kasvon rinnalla. Yksi heistä on toukokuun pelaajaksi valittu Alajärven Ankkureiden Sami Mikkolanaho.
Lue lisääIFK on tehnyt kolmevuotisen sopimuksen Markus Niemeläisen kanssa.
Lue lisääJokerit ja puolustaja Jesper B. Jensen ovat sopineet tanskalaispelaajan pelaamisesta helsinkiläisseurassa kahdella tulevalla kaudella.
Lue lisääJokerit ja puolustaja Philip Larsen ovat sopineet tanskalaispelaajan pelaamisesta helsinkiläisseurassa kaudella 2015-16.
Lue lisääKHL:n varaustilaisuus järjestettiin sunnuntaina Moskovassa. Jokereilla oli viisi varausvuoroa, joista seura käytti neljä lahjakkaisiin suomalaispelaajiin.
Lue lisääIFK on solminut kolmevuotisen pelaajasopimuksen Miro Saarelaisen kanssa.
Lue lisääTapanilan Erä on tehnyt sopimuksen miesten Divarissa ihastuttaneen puolustajan Iiro Lankisen kanssa.
Lue lisääJokerit ja keskushyökkääjä Peter Regin ovat sopineet pelaajan pelaamisesta helsinkiläisseurassa kahdella seuraavalla kaudella.
Lue lisääJokerit ja laitahyökkääjä Pekka Jormakka ovat sopineet pelaajan pelaamisesta helsinkiläisseurassa kahdella seuraavalla kaudella.
Lue lisääHJK ja keskikenttäpelaaja Toni Kolehmainen ovat solmineet sopimuksen, joka kattaa kaudet 2015 ja 2016.
Lue lisääIFK on tehnyt kaksivuotisen sopimuksen Tommi Taimin kanssa. 24-vuotias puolustaja siirtyy IFK:hon KHL-liigan Amur Habarovskista.
Lue lisääSSV on solminut pelaajasopimukset puolustaja Lauri Stenforsin ja hyökkääjä Janne Hyvösen kanssa. Stenfors on edustanut Viikinki-ryhmää jo kaksi edellistä kautta, mutta Hyvönen liittyy uutena kasvona helsinkiläisryhmään.
Lue lisääJokereiden ja Linus Omarkin välisen kahden vuoden sopimuksen jälkimmäinen kausi on purettu. Hyökkääjä jatkaa pelejään toisessa seurassa.
Lue lisääSSV jatkaa uusien sopimusten julkaisua ja seuraavana vuorossa ovat puolistaja Tapio Kinnunen ja hyökkääjä Jani Hyytiäinen.
Lue lisääJokerit ja Jani Rita ovat sopineet pelaajan jatkamisesta seurassa kaudella 2015-16. Laitahyökkääjä on Jokereiden seurahistorian eniten otteluita pelannut pelaaja.
Lue lisääNaisten Superpesiksen medianäkyvyys kasvaa ennennäkemättömiin mittoihin alkavalla kaudella.
Lue lisääIFK on tehnyt sopimuksen hyökkääjä Roope Hintzin kanssa. Hänen sopimuksensa kattaa seuraavat kaksi kautta ja hän liittyy IFK:n joukkueharjoituksiin toukokuussa.
Lue lisää© 2025 UrheiluHelsinki.com.